Dlaczego „Explorer Academy: Akademia Odkrywców” jest dobrą książką na wakacje dla Twojego dziecka.

26.06.2020

W końcu nadeszły! Oczekiwane przez uczniów, wymarzone wakacje. Słońce, dużo wolnego czasu… Czym najlepiej go wypełnić? Odpowiadamy: czytaniem! Wspaniałą propozycją wakacyjnej lektury jest seria „Explorer Academy: Akademia Odkrywców”.

Do tej pory ukazały się cztery części tego cyklu i dodatkowa książka z zadaniami – szyframi, kodami i łamigłówkami. Dedykowana dla dzieci od dziewięciu lat, sama w sobie jest wspaniałą przygodą. Wierzymy, że dotychczasowe tomy zostaną przeczytane przez młodego człowieka przed końcem wakacji...

Po serię „Explorer Academy” warto sięgnąć , ponieważ jest ona sygnowana przez National Geographic. W toku przygód, które spotykają Cruza w trakcie nauki w Akademii Odkrywców, przemycane są różne ciekawostki, rozwijające dociekliwość młodego człowieka, a tekst opatrzony jest wspaniałymi ilustracjami, które w ciekawy sposób łączą zdjęcia z grafikami. Już od pierwszej części czytelnik zanurza się w przygodach, które spotykają głównego bohatera i jego przyjaciół. 

Warto poznać te książki nie tylko ze względu na mądre, porywające treści. Seria „Explorer Academy” w subtelny sposób rozwija w dzieciach chęć poznawania świata, poszerza ich wiedzę o tym, co je otacza, i prowokuje do dociekliwości, zadawania pytań i rozwijania logicznego myślenia.

Brzmi naukowo i nudno? Tylko pozornie! Wiedza i nauka opakowane są w atrakcyjne treści pełne zwrotów akcji, a tłumaczenie Krzysztofa Kietzmana (>>tutaj<< możesz przeczytać wywiad z tłumaczem) sprawia, że nie można oderwać się od lektury.

Tytuły z serii „Explorer Academy: Akademia Odkrywców” możecie kupić w Księgarniach Świat Książki oraz na >>swiatksiazki.pl<<

<- Back to: Wiadomości