Książki, które umilą Twojemu dziecku najbliższe dwa tygodnie

13.03.2020

Przed nami, a głównie przed Wami, rodzice, moment, kiedy dzieci spędzą dużo czasu w domu. Pragnąc Was wesprzeć, stworzyliśmy krótki poradnik, jakie książki naszego wydawnictwa możecie podrzucić małym molom książkowym, aby nie nudziły się jak mopsy! Mamy nadzieję, że umilimy Wam ten trudny czas, w którym najważniejsze jest zadbanie o siebie i swoich bliskich.

Dla najmłodszychZaczniemy od maluszków.

Kolorowe książeczki przyciągające wzrok i ciekawe, krótkie opowieści będą idealne dla najmłodszych dzieciaczków. Niezawodne będą książki z wierszami Juliana Tuwima i ilustracjami Anny Simeone, które już za chwilę pojawią się w Waszych ulubionych księgarniach i sklepach: „Abecadło”, „Ptasie radio” i „Kaczka dziwaczka”. W tej serii ukaże się także „Kłamczucha” Jana Brzechwy z ilustracjami Magdy Piesty. Te odświeżone graficznie klasyczne, a przede wszystkim polskie wiersze, z pewnością zajmą Wasze maluszki na długi czas.Bardzo dobrym wyborem może być także seria „Świat emocji” Celine Lamour-Crochet, czyli „Zezłoszczony Leo”, „Zazdrosna Marysia”, „Kapryśny Gerard” i „O Eli, która bała się ciemności”. To ilustrowane książeczki, które pomogą w zrozumieniu i oswojeniu emocji, które dzieci odczuwają, a jeszcze nie potrafią sobie z nimi radzić.

 

Okienka i wyszukiwanki? Zawsze!Nie możemy nie polecić Wam naszych książek z okienkami i najnowszej wyszukiwanki!

Obecnie możecie upolować „Co to jest Księżyc?” Katie Daynes dla młodszych dzieci (3+) oraz „Motyle, robaki i inne pełzaki” Emily Bone (7+). Pierwsza z nich odkryje przed dociekliwymi dziećmi świat Księżyca. Wytłumaczy, z czego jest zbudowany, jak to się dzieje, że świeci, a także opowie o podróży człowieka na Księżyc. Z kolei książka „Motyle, robaki i inne pełzaki” odpowiada na pytania, dlaczego pszczoły tańczą, czy owad może wyglądać jak liść lub jak gąsienica przemienia się w motyla. Obłędnie piękne ilustracje zachwycają tak samo, jak ciekawostki ukryte pod okienkami.

„Bakterie są wszędzie… ale czy potrafisz je znaleźć? Tu i tam: szukam!” Basi Szymanek – wyszukiwanka ilustrowana przez Ewę Podleś. Kupicie ją już teraz w Księgarniach Świat Książki, premiera w pozostałych miejscach planowana jest na 16 marca. Znajdziecie tam scenki z różnych miejsc – laboratorium czy placu zabaw – w których trzeba znaleźć ukryte bakterie. Poza frajdą z szukania Wasze dzieci zapoznają się z takimi bakteriami, jak: paciorkowiec, salmonella czy Shigella, nauczą się  zapobiegać zakażeniom i dowiedzą się, że nie wszystkie bakterie są takie złe!

 

A może się pouczmy?


Nauka przecież nie musi być nudna, prawda? Z nami z pewnością taka nie będzie. W wolnym od szkoły czasie warto zajrzeć do „Rozkładanego Układu Słonecznego” (6+). To książka w ciekawej formie, bo można ją rozłożyć i tym samym obejrzeć cały Układ Słoneczny na pięknych ilustracjach. Po drugiej stronie rozkładanki znajdują się ciekawostki o planetach, gwiazdach i kosmicznym świecie.

Nieodmiennie polecamy także „Matematykę i…” z serii „Edukacja domowa”. To książki napisane przez Katarzynę Trojańską – glottodydaktyka, pedagoga i neuropedagoga – przeznaczone dla dzieci od 0 do 9 lat. Nie ma tam nudy i utartych schematów! Jest za to wyklejanie, wycinanie, komponowanie kanapek, pieczenie pizzy czy układanie puzzli. Popatrzcie, co o „Edukacji domowej” piszą instagramerzy.

Mamadwabe_czyta: „Matematyka może być prosta. Matematyka może być przyjazna. Z matematyką można się dobrze bawić”.

Mojedzieckosienudzi: „Pamiętam jak dziś głupie gadanie: „w IV klasie się zacznie liczenie”… i co? I nic. Nic szczególnego się nie zaczęło, bo zawsze dbaliśmy o to, aby przemycać matematykę do życia codziennego. Tu zagadka, tam dodawanie czegoś z paragonu, trochę ważenia, mnożenia, dzielenia, wszystko w ramach zabawy. Dlatego podoba mi się prezentowana dziś seria, która stara się zainteresować dzieci matematyką poprzez różne aktywności”.

Gosling.mom: „Myślę, że to dobry pomysł zapoznać dziecko z tą serią. Nauka przez zabawę to najlepsze, co możemy dać dziecku”.
 

Trochę fabuły!


Nauka nauką, ale należy się też trochę czystej przyjemności! Idealna – bo wciągająca, z wartką akcją i ciekawymi wydarzeniami – będzie seria „Explorer Academy”. Tworzą ją wydane do tej pory trzy tomy, w których starsze dzieci i młodsza młodzież przeczytają o perypetiach uczniów prestiżowej Akademii Odkrywców, a na głównego bohatera, Cruza, czekają zagadki, szyfry i przygody. Do tego wydaliśmy także „Księgę szyfrów”, która wystarczy na kilka godzin zabawy.

 

Ponadto polecamy:– serię „Powiedz mi!”: zbiory ponad 100 ciekawostek, którym towarzyszą ładne ilustracje,

– serię „30 sekund” dla młodzieży i dorosłych: pozycje naszpikowane przystępnie opisanymi informacjami, które można przeczytać w pół minuty,

– książki „Czas do łóżeczka” i „To ja tu rządzę!” Barbary Tamborini i Alberto Pellalego: opowieści dla dzieci z poradami i ćwiczeniami dla rodziców,

– e-booki.

 

Na koniec życzymy Wam, abyście jak najmilej i najzdrowiej spędzili nadchodzący czas!

 

Tekst napisała: Patrycja Herbut

<- Back to: Wiadomości