Nowości Wydawnictwa Olesiejuk i superzapowiedź na październik

09.09.2020

Ostatni czas przyniósł kolejne wspaniałe zapowiedzi w naszym wydawnictwie. Książki z okienkami, a także kolejny tytuł z serii "Powiedz mi!". Superzapowiedź na październik zainteresuje wszystkich ciekawych świata i sztuki czytelników - małych i dużych.

Zapowiedzi oraz nowości można zamówić na swiatksiazki.pl pod >>tym linkiem<<

 

Pod koniec sierpnia ukazały się dwa tytuły książek z okienkami oraz pozycję z serii Powiedz mi!

Pogoda. Pytania i odpowiedzi Katie Daynes

Jak prędki jest wiatr? Które zwierzęta przewidują burze? Jak powstają płatki śniegu? Dlaczego niektóre chmury są ciemniejsze? Otwieraj okienka, by znaleźć odpowiedzi na pytania i dowiedzieć się o różnych zjawiskach związanych z pogodą.

 

Kształty w matematyce Eddie Reynolds

Otwieraj okienka i poznawaj fascynujący świat geometrii!
Dzięki tej książce bez trudu odróżnisz figury płaskie od przestrzennych, symetrię osiową od obrotowej i kąt prosty od ostrego. Poćwiczysz umysł, układając łamigłówkę, która ma 3000 lat, i sprawdzisz swoją wiedzę w zabawnym konkursie.

 

Powiedz mi! Wielkie odkrycia!

Książka na spirali z usztywnionymi stronicami.
Zawiera ponad 200 pytań i odpowiedzi dotyczących największych odkryć w dziejach świata!
Wiadomości, zebrane w 4 działy tematyczne: Nauka, Technika, Geografia i przestrzeń kosmiczna, Geologia, archeologia i paleontologia, zostały uzupełnione zabawnymi ilustracjami.

 

 

Superzapowiedź to książka Jak powstaje sztuka Oldricha Ruzicki i Alexandry Májovej!

Niesamowita książka pełna… innych książek!
Wiecie, ile osób pracuje nad wystawieniem sztuki teatralnej? Ile wysiłku wymaga nakręcenie filmu? Wiecie, że dwugodzinny koncert poprzedzają dwa miesiące prób i przygotowań? Umiecie powiedzieć, jak powstają obrazy czy rzeźby? Ta książka wszystko wam wyjaśni! Broszurki tematyczne, komiksowe rysunki, zabawne scenki i mnóstwo ciekawych informacji – przeczytajcie, jak powstaje sztuka!

<- Back to: Wiadomości