Trzy kartonówki pełne zagadek, tajemniczych historii i zabawy

25.02.2022

Pełna zgoda, że książki przynoszą ukojenie, czasem przez zabawę i śmiech..., a zagadki i tajemnice zajmują myśli i są pożywką dla wyobraźni? My nie mamy wątpliwości, dlatego w naszej ofercie znalazły się trzy kartonowe książki, w których roi się od labiryntów, detektywistycznych zadań, wyszukiwanek, nieoczekiwanych zwrotów akcji... Po pokonaniu tego swoistego toru przeszkód na czytelnika czeka nagroda - satysfakcja z rozwiązania zagadki!

Dzieci potrzebują zabawy i okazji do śmiechu, ale też dobrej opowieści, która jest pożywką dla wyobraźni. I jedno, i drugie młody czytelnik znajdzie w naszych kartonówkach, przepięknie zilustrowanych przez Przemka Liputa oraz Ewę Podleś.

"W drogę! Pojazdy i nie tylko"

Jest ranek. Żyrafa Żaneta wyrusza swoim skuterem w drogę do pracy. Przejeżdża przez miasto, wieś, kemping nad jeziorem, nadbrzeże morskie, mijając po drodze wiele pojazdów. Ta wyszukiwanka barwnie zilustrowana przez niezwykle utalentowanego Przemka Liputa, pokazuje, jak różnicowany jest świat pojazdów: jakie pełnią funkcje i gdzie można je spotkać. Poznaj je wszystkie, a na koniec dowiedz się, gdzie pracuje Żyrafa Żaneta!

Chcieliśmy sprawdzić, ile pojazdów jest pokazanych w książce, ale gdy doliczyliśmy 30, zaciągnęliśmy ręczny hamulec! Może Wam uda się policzyć?

  • "W drogę! Pojazdy i nie tylko" Anna Bańkowska-Lach, il. Przemek Liput, wiek: 3+


Po książkę zapraszamy na stronę swiatksiążki.pl

"Robaczki są wszędzie..., ale czy potrafisz je znaleźć?"

Po bakteriach i pierwiastkach pora na robaczki! W tej całokartonowej książce Motylda Bzyk pokazuje dzieciakom, że robaczki: owady i pajęczaki są tu i tam, ale znaleźć je nie jest wcale łatwo. Ta książkowa wyszukiwanka to zbiór ciekawych i zaskakujących informacji o naszych małych przyjaciołach i wyzwanie dla naszej spostrzegawczości. Ilustracje do książki stworzyła Ewa Podleś. 

  • "Robaczki są wszędzie..., ale czy potrafisz je znaleźć?, seria "Tu i tam: szukam", Basia Szymanek, il. Ewa Podleś, wiek: 5+


Po książki z serii "Tu i tam: szukam" zapraszamy na stronę światksiążki.pl

 

"Detektyw Niezgułka na tropie. Sprawa zaginionej babcinej protezy"

Przed detektywem Niezgułką i jego asystentką Fredką trudne zadanie… Trzeba im pomóc! Wysilcie szare komórki i rozwiązując kolejne zagadki, odkryjcie, co się stało z… babciną protezą.Wyszukiwanki, labirynt, porównywanie obrazków i gra – to wszystko doprowadzi Was do rozwikłania tej niecodziennej sprawy.

  • "Detektyw Niezgułka na tropie. prawa zaginionej babcinej protezy", seria "Tu i tam: szukam", Basia Szymanek, il. Ewa Podleś, wiek: 5+


Po książkę zapraszamy na stronę światksiążki.pl

powrót

Znajdź nas na: