Wiersze Natalii Usenko plus ilustracje Marianny Jagody to mistrzostwo!

24.03.2022

Ludzie, czytajcie dzieciom wiersze! I to od pierwszych dni życia. Niech maluchy słyszą rymy, rymy i jeszcze raz rymy... Niech usypiają w rytm języka polskiego. Po pierwsze, bo piękny, dla nas najpiękniejszy, a po drugie, dziecku, słuchając wiersze i ucząc się ich na pamięć, ćwiczy słuch fonematycznego (przydatne w nauce pisania!).


Gorąco apelujemy, by czytać dzieciom wiersze, każde, a najlepiej Natalii Usenko! I koniecznie wydanie z cudownymi ilustracjami Marianny Jagody. Bo ta edycja jest przepiękna!

"Wybór wierszy" to 39 utworów o rodzinie, podróżach, emocjach, bardziej i mniej lubianych potrawach, o zwierzętach i postaciach rodem z wyobraźni. Są tu wiersze zimowe i wiosenne, wiersze świąteczne i ekologiczne, okolicznościowe na Dzień Matki i kołysanki do snu.

Natalia Usenko - pisarka, poetka, tłumaczka, córka Danuty Wawiłow i Olega Usenko - debiutowała w wieku 15 lat i od tamtej pory ciągle coś pisze i wydaje. To już ponad 150 tytułów!

Marianna Jagoda - projektantka i ilustratorka książkowa. Jej ilustracje są pogodne, niezwykle barwne i inspirujące dzieci do własnych prób malarskich. Skończyła Wydział Malarstwa i Grafiki na Gdańskiej Akademii Sztuk Pięknych.

Po książkę zapraszamy na stronę światksiążki.pl

powrót

Znajdź nas na: