Lipcowe zapowiedzi książek na licencjach Disneya, Marvela i Star Wars

09.07.2021

W lipcu do księgarń i sklepów trafią książki, które będą jednocześnie pierwszymi pozycjami nowych serii wydawniczych: „Moje ulubione seriale”, „Dbaj o siebie”, „Biblioteczka przygody” oraz „Czytaj. Koloruj. Rozwiązuj”.

- „Klinika dla pluszaków. Myj zęby” z serii „Dbaj o zdrowie” – dziś premiera
Dlaczego Besia, Rybcia i Stefan unikają uścisków dinozaura Brontka? Wszystko przez oddech z jego pyszczka... Doktor Dosia, znana z serialu animowanego „Klinika dla pluszaków”, pomoże maluchom zrozumieć, jak ważne jest codzienne i poprawne mycie zębów.
Na końcu książki karta wstępu do klubu doktor Dośki!


- „Klinika dla pluszaków. Myj ręce” z serii „Dbaj o zdrowie” – dziś premiera
Co jest sprzymierzeńcem w walce z zarazkami? Woda i mydło! Doktor Dosia, znana z serialu animowanego „Klinika dla pluszaków”, pomaga dzieciom zrozumieć, jak ważne jest częste mycie rąk, a słowa znanej z filmu piosenki zapamiętać, jak robić to poprawnie.
Na końcu książki czeka nagroda: karta wstępu do klubu doktor Dosi!


- „Disney junior. Jej wysokość Zosia” z serii „Moje ulubione seriale” – 14.07
„Królewska piżamówka” to książka dla dzieci z bohaterami z ulubionego serialu „Jej Wysokość Zosia”. O przyjaźni, akceptacji i życzliwości.
Księżniczka Zosia marzy, by na wspólnej zabawie spotkały się jej wszystkie przyjaciółki: Renia i Jadzia, które mieszkają w wiosce, oraz Amber i inne księżniczki. Ma nadzieję, że wszystkie dziewczynki spędzą ze sobą cudowny czas. Niestety, nic nie idzie po myśli Zosi. Żywiołowość Reni i Jadzi nie odpowiada zaproszonym księżniczkom. Dziewczynki śmieją się, wygłupiają, czasem coś popsują. Zosia widzi niezadowoloną minę Amber, próbuje wpłynąć na swoje przyjaciółki, by zachowywały się bardziej jak księżniczki. Renia i Jadzia starają się, by zadowolić Zosię, ale ciągle coś im się przytrafia. Przyjęcie piżamowe zakończyłoby się katastrofą, gdyby nie królowa Miranda, która przypomniała Zosi, że prawdziwa księżniczka życzliwie traktuje innych i akceptuje swoje przyjaciółki takie, jakie są.
Piękne ilustracje, dwie strony z naklejkami, atrakcyjny kształt książki (z rączką) to dodatkowa atrakcja opowieści o księżniczce Zosi i jej przyjaciołach.


- „Disney junior. Lwia straż” z serii „Moje ulubione seriale” – 14.07
Książka dla dzieci o tym, że fajnie jest pomagać innym, nawet wtedy, gdy potrzebujący pomocy nie jest (jeszcze) przyjacielem.
„Lwia Straż” to opowieść o Kionie, małym lwie, który wraz z przyjaciółmi strzeże Lwiej Ziemi. Nagle na obserwowanym przez Lwią Straż terenie pojawia się hiena Janja ze swoim klanem. W czasie pogoni za intruzami Kion wpada do rzeki. Niestety, wartki nurt zaniósł go na brzeg Złej Ziemi, a ta nie miała opinii gościnnej. Można się spodziewać tarapatów: Kion wpada do wąwozu i utyka w gałęziach kolczastego krzewu. Na szczęście z pomocą spieszy mu... hiena. Kion nie wie, czy może zaufać Jasiri. Nie ma wyjścia, jeśli chce się uratować. Tak zaczyna się przyjaźń lwiątka i hieny. To jednak nie koniec tej historii! Czy Kion odwdzięczył się Jasiri za pomoc?


- „Luca” z serii „Biblioteczka przygody” – 23.07
Powieść „Luca”, powstała na motywach filmu o tym samym tytule, przenosi nas w samo serce lata, do jednego z uroczych miasteczek Riwiery Włoskiej, które staje się scenerią niezapomnianych wydarzeń. Gwarne życie piazza, przepyszne lody, smakowite makarony, przejażdżki na skuterze, emocjonujące przygody i najlepszy przyjaciel u boku… Czegóż chcieć więcej? Dobrą zabawę może jednak popsuć pewien głęboko skrywany sekret: tytułowy bohater jest morskim stworem z zupełnie innego świata, który kryje się pod powierzchnią wody. Jego pojawienie się, wraz z przyjacielem, w świecie ludzi musi rodzić kłopoty i nieporozumienia. Próba ich przezwyciężenia, konfrontacja z nieznanym, konieczność zmierzenia się z własną innością niesie cenną lekcję: tolerancji, otwartości, dojrzałości i prawdziwej przyjaźni. W efekcie „Luca” staje się powieścią o dorastaniu. Umieszczona w książce wkładka z kolorowymi ilustracjami pozwoli czytelnikom dłużej pozostać z bohaterami tej ekscytującej i wzruszającej historii.


- „Vaiana. Skarb oceanu” z serii „Biblioteczka przygody” – 23.07
„Vaiana. Skarb oceanu” to kolejna powieść z serii „Biblioteczka przygody”, pełnej emocji i zwrotów akcji. O świecie, w którym zaczyna brakować ryb w morzu i kokosów na drzewie. O dziewczynce, która pokonując lek swój i swoich rodziców, rusza na spotkanie wielkiej przygody, by uratować wyspę Motunui i jej mieszkańców.
Tą dziewczynką jest Vaiana, córka wodza ludu zamieszkującego wyspę Motunui. Nie umiała jeszcze chodzić, a już wiedziała, że nastanie taki dzień, kiedy zasiądzie na miejscu swojego ojca. Czuje się odpowiedzialna za ludzi, którym będzie przewodzić. Od dzieciństwa towarzyszyły jej legendy, zwłaszcza ta o sercu wyspy Te Fiti, mającym moc stwarzania życia. Serce ukradł półbóg Maui, przyczyniając się do rozpadu wyspy. Od tamtego czasu nikt nie widział ani Maui, ani serca. Babcia Vaiany domyśla się, że ukazało się ono jej wnuczce i że dziewczynka odegra ważną rolę w życiu Motunui i świata. Świat się zmienia, ciemności pochłaniają światło, ktoś musi wyruszyć na poszukiwanie serca i półboga. Ktoś odważny, zdeterminowany, otwarty na przygody… Vaiana!
Vaiana, dzielna i żądna przygód, od dziecka czuła zew oceanu – wodnego bezkresu rozciągającego się za rafą. I choć była pełna obaw pewnego dnia pożeglowała w dal, by odnaleźć półboga Maui i wspólnie oddać serce Te Fiti. Czy uda się jej przekonać Maui do udziału w wyprawie? Czy uda im się pokonać wszystkie przeciwności losu, które spotkają na swojej drodze? Jest nadzieja...


- „Czarna Wdowa” z serii „Czytaj. Koloruj. Rozwiązuj” – 14.07
Kolorowanka to idealny sposób na wyciszenie się, a także obniżenie poziomu stresu. Rysowanie pomaga ćwiczyć koncentrację, uważność, rozwijać wyobraźnię… W „Czarnej Wdowie. Czytaj. Koloruj. Rozwiązuj” znajdziesz nie tylko strony, które możesz pokolorować, jak tylko chcesz, ale też mnóstwo zagadek i zadań. To świetna okazja, by sprawdzić swoją wiedzę na temat Nataszy Romanow. To też świetna okazja, by przeczytać o tym, skąd się wzięła Czarna Wdowa. W „Czarnej Wdowie. Czytaj. Koloruj. Rozwiązuj” spotkacie też Hawkey’a, Jelenę Biełową czy Nicky’ego Fury’ego. To co, najpierw czytasz, kolorujesz, a później rozwiązujesz, a może odwrotnie?


- „The Mandalorian” z serii „Czytaj. Koloruj. Rozwiązuj” – 14.07
Mandalorianin, Grogu, znowu Mandalorianin, Greef Karga, znowu Mandalorianin, Cara Dune, znowu… Stop! A właściwie to nie - łap kredki i koloruj ulubione postaci z serialu „The Mandalorian”. Rysowanie pomaga trenowa mózg, ćwiczyć koncentrację, uważność, rozwijać wyobraźnię… W „Mando i Grogu. Czytaj. Rozwiązuj. Koloruj” oprócz stron, które można pokolorować, jak tylko się chce, znajdziesz też część z różnymi zadaniami i zagadkami. To świetna okazja, by sprawdzić, co wiesz o tym samotnym wędrowcu, któremu towarzyszy Grogu. To co, najpierw czytasz, kolorujesz, a później rozwiązujesz, a może odwrotnie?


Książki do kupienia na >>swiatksiazki.pl<<

powrót

Znajdź nas na: