Matematyka z serii "Edukacja domowa" trafiła dziś do księgarń!

15.01.2020

Pierwsze książki z serii "Edukacja domowa" trafiły do księgarń 15 stycznia. Jest to dziewięć pozycji do nauki matematyki dla przedziału wieku 0-9 lat.

„EDUKACJA DOMOWA” to seria książeczek edukacyjnych przygotowanych z myślą o dzieciach w wieku 0–9 lat. Wspierają one holistyczny rozwój dziecka poprzez wspólną, rodzinną zabawę. Mogą być również wykorzystane przez nauczycieli przedszkola i edukacji wczesnoszkolnej jako materiały wspomagające realizację treści podstawy programowej oraz przez rodziców i edukatorów pracujących z dziećmi poza systemem edukacji.

„Matematyka i...” to pierwsze pozycje tej serii. Dziewięć książeczek, dla dzieci w określonych przedziałach wiekowych, które poprzez zabawy manipulacyjne, ruchowe, sensoryczne wspomagają rozwój kompetencji matematycznych w sposób dostosowany do możliwości dziecka na danym etapie rozwoju. Proponowane w książeczkach zabawy i zadania dotyczą realiów bliskich dziecku i odwołują się do otaczającego je świata. Umożliwiają nie tylko rozwój umiejętności matematycznych, lecz także holistyczną edukację – łączą matematykę z innymi dziedzinami wiedzy i życia, tak jak ma to miejsce w realnym świecie. Taka forma przyjaznej edukacji poprzez zabawę pozwoli młodszym dzieciom rozwinąć umiejętności stanowiące podstawę do dalszej nauki matematyki na poziomie szkolnym. Dla starszych dzieci stanowić będzie doskonałe uzupełnienie i wsparcie w realizacji treści szkolnej podstawy programowej. Książeczki zostały przygotowane w taki sposób, aby nawet starsze dzieci mogły z powodzeniem i radością korzystać z zabaw ruchowych czy gier umieszczonych w książeczkach dla dzieci młodszych, w grupach wiekowych 0–3, 3–6 oraz 6–9 lat, oraz aby dzieci o szybszym tempie rozwoju mogły korzystać z książeczek dla dzieci starszych.

 

Matematykę można zamówić już dziś pod tym linkiem.

 

 

powrót

Znajdź nas na: