Nowości Wydawnictwa Olesiejuk

04.12.2020

Chociaż rok powoli zbliża się do końca, my nie zwalniamy tempa. Wiemy, że to właśnie w grudniu nasi czytelnicy, a raczej rodzice naszych czytelników, potrzebują nowych, dobrych książek. Zapraszamy więc do tekstu, w którym przedstawimy najnowsze pozycje wydawnicze.

„Dobre maniery przejmują stery” tekst: Adam Jarczyński, ilustracje: Ewa Podleś

To książka napisana z myślą o małych, ale więksi lub bardzo duzi też mogą brać udział w jej czytaniu, bo treść i bohaterowie zachęcają do rozmów i refleksji. Nie znajdziemy tu sztywnych regułek i nakazów, raczej wskazówki i podpowiedzi – czasem szczegółowo omówione, a czasem pozostawione do dyskusji. Książka jest adresowana do najbardziej wymagającej grupy najmłodszych czytelniczek i czytelników. Mam nadzieję, że okaże się dla nich interesującą lekturą, a jeżeli ktoś przy niej zaśnie, to jest to również jej cel – kosmiczne sny.

Książkę kupisz >>tutaj<<

 

„Misie, miśki, niedźwiadki” tekst: Małgorzata Potocka, ilustracje: Katarzyna Bajerowicz, Magdalena Kozieł-Nowak, Ewa Poklewska-Koziełło, Jola Richter-Magnuszewska, Elżbieta Wasiuczyńska, Agnieszka Żelewska

Sześć znanych polskich ilustratorek książek dla dzieci stworzyło sześć niezwykłych ilustracji, pełnych szczegółów do wyszukiwania, których bohaterami są misie. Misie bajkowe, misie z miasteczka, misie z dziecięcego pokoju, misie z fabryki Świętego Mikołaja i cała galeria misiów wszelakich. W tej wyjątkowej książce maluchy znajdą mnóstwo rzeczy do wypatrzenia, a jej przeglądanie sprawi im mnóstwo radości i zapewni świetną zabawę, która pobudzi dziecięcą wyobraźnię.

Książkę kupisz >>tutaj<<

 
„Mój atlas roślin Polski” tekst: Hanna Będkowska, ilustracje: Asia Gwis


Atlas prezentuje wiele roślin występujących na terenie Polski. Znajdziesz w nim opisy gatunków zarówno pospolitych, jak i rzadkich lub chronionych. Możesz go wziąć ze sobą, gdy wybierzesz się na spacer lub na wycieczkę przyrodniczą. Kiedy znajdziesz opisaną roślinę, uważnie ją obejrzyj, potem porównaj z opisem i rysunkami w książce oraz wykonaj zaproponowane zadania.

Książkę kupisz >>tutaj<<

 
„Czy wiesz że zwierz...? Ciekawostki o zwierzętach które (prawie) dobrze znasz” tekst: Basia Szymanek, ilustracje: Anna Simeone


Zbiór ciekawostek o zwierzętach: takich, które niejednego zaskoczą! A zwierzaków tu mnóstwo: wszystkie znamy, a większość spotykamy na co dzień. I proszę, potrafią nas zaskoczyć! Książkę rozpoczyna quiz sprawdzający naszą wiedzę, a dodatkowym zadaniem jest uzupełnianie zwierzęcych portretów naklejkami.

Książkę kupisz >>tutaj<<

 

„Genealogia dla najmłodszych” tekst: Kinga Urbańska, Karolina Szlęzak i Przemysław Jędrzejewski, ilustracje: Ola Krzanowska

Pięknie zilustrowana książka będąca dla dzieci wehikułem czasu, który przeniesie je do przeszłości, tej bliższej, i tej odległej.
Skąd się wzięliśmy? Czego możemy dowiedzieć się od naszych bliskich o przeszłości? Jak zbierać informacje? I co się przydać może do budowy naszego własnego drzewa genealogicznego? Cenne wskazówki dla najmłodszych detektywów przeszłości!
Zapraszamy do podróży w czasie!

Książkę kupisz >>tutaj<<

 

„Małe kobietki” tekst: Louisa May Alcott, ilustracje: Ana Garcia

Poznaj świat czterech sympatycznych bohaterek: rozważnej Meg, żywiołowej Jo, nieśmiałej Beth i nieco egzaltowanej Amy.

Siostry, mimo tak różnych charakterów, są dla siebie najlepszymi przyjaciółkami, dzielą się radościami i wspierają w trudnych momentach, a swoim entuzjazmem zarażają innych.

Ta wzruszająca, pełna ciepła opowieść, zaliczona do klasyki literatury, zachwyca kolejne pokolenia młodych czytelników.

Książkę kupisz >>tutaj<<

 

„Ania na Uniwersytecie” tekst: Lucy Maud Montgomery, ilustracje: Ana Garcia

Poznaj dalsze losy uroczej Ani Shirley, która w wieku jedenastu lat trafiła na Zielone Wzgórze. Minęło już ponad siedem lat i teraz Ania, rudowłosa dziewczyna o wielkim sercu i nieprzeciętnej wyobraźni, wybiera się na studia w Redmond. W tym tomie, do którego piękne ilustracje przygotowała utalentowana hiszpańska artystka, Ana García, nasza bohaterka rozpoczyna samodzielne życie, poznaje nowych przyjaciół i napotyka kolejne nieoczekiwane sytuacje.

Dzieło Lucy Maud Montgomery, zaliczone do klasyki literatury dla dzieci i młodzieży, stało się ulubioną lekturą kolejnych pokoleń młodych czytelników. Odkryj świat niezwykłej bohaterki, pełen wzruszeń, humoru i niezapomnianych przeżyć!

Książkę kupisz >>tutaj<<  

 

„Ania z Szumiących Topoli” tekst: Lucy Maud Montgomery, ilustracje: Ana Garcia

Poznaj dalsze losy uroczej rudowłosej Ani Shirley, która przed laty, jako jedenastoletnia dziewczynka, trafiła na Zielone Wzgórze. W tym tomie, do którego piękne ilustracje przygotowała utalentowana hiszpańska artystka, Ana García, nasza bohaterka otrzymuje posadę kierowniczki liceum w Summerside. Zdobywa tu nowych przyjaciół i napotyka kolejne nieoczekiwane sytuacje.

Dzieło Lucy Maud Montgomery, zaliczone do klasyki literatury światowej, stało się ulubioną lekturą kolejnych pokoleń młodych czytelników. Odkryj świat niezwykłej bohaterki, pełen wzruszeń, humoru i niezapomnianych przeżyć!

Książkę kupisz >>tutaj<< 

powrót

Znajdź nas na: