Książki dla dzieci w każdym wieku
ZOBACZ

PRZEGLĄD GALAKTYCZNY: 28.05.2024


Zaczynamy z przytupem!

Jak doskonale wiecie, 20 czerwca ukaże się nasza kolejna książka Star Wars. Będzie to skrypt słuchowiska Bitwa o Jedhę z cyklu Wielka Republika.

Tytuł jest już dostępny w przedsprzedaży zarówno na stronie www.swiatksiazki.pl jak i www.ksiazki.pl.

Jednakże ze względu na ogromne zainteresowanie limitowaną edycją Trylogii Thrawna postanowiliśmy pójść krok dalej i przygotować kolejną niespodziankę!

W trakcie trwania nadchodzącego Pyrkonu będziecie mogli nie tylko nabyć swój egzemplarz Bitwy o Jedhę tydzień wcześniej, ale również będzie to wydanie z dodatkowo zadrukowanymi brzegami!

Uwaga! Na tę chwilę: liczba tych pięknie wydanych książek jest ograniczona do 200 egzemplarzy!

Cena na Pyrkonie: 59,90 zł

Przypominamy również opis książki:

PO WYDARZENIACH PRZEDSTAWIONYCH W POWIEŚCI WIELKA REPUBLIKA. KONWERGENCJA, JEDI UDAJĄ SIĘ DO ŚWIĘTEGO MIASTA W SCENARIUSZU SŁUCHOWISKA BITWA O JEDHĘ.
Jedha. Przedwieczne uliczki tego starożytnego świata – odwiedzanego przez wszystkich, ale nienależącego do nikogo – to miejsce, w którym zbiegają się liczne galaktyczne szlaki. Jedi są tu zaledwie jedną z wielu grup czczących Moc i zgłębiających jej tajniki. Od Strażników Whillów, aż po członków Ścieżki Otwartej Dłoni, niezliczone istoty przybywają do Świętego Miasta, aby uczyć się i dzielić w pokoju swoją wiedzą.
Podczas gdy cała Jedha przygotowuje się do Festiwalu Równowagi, galaktyka wciąż boryka się z konfliktem, w który uwikłane są bliźniacze światy Eiram i E’ronoh. Kiedy jednak udaje się udaremnić spisek obliczony na jego rozjątrzenie, Jedi zaczynają żywić nieśmiałą nadzieję na zaprowadzenie trwałego pokoju między planetami. Mistrz Jedi Creighton Sun i rycerka Aida Forte przybywają na Jedhę wraz z delegacjami zwaśnionych stron, aby formalnie zakończyć „wieczną wojnę”. Jedi liczą na to, że atmosfera harmonii, w jakiej współistnieją tu ze sobą liczne odłamy religijne, pozwoli na podpisanie traktatu, będącego dla reszty galaktyki symbolem tego, co można osiągnąć dzięki jedności.
Ale nie wszyscy są zadowoleni z zaangażowania zakonu w tę sprawę, a co więcej – są i tacy, którzy zdecydowanie woleliby, aby do zawarcia pokoju nie doszło. Zaczynają krążyć plotki, że obecność Jedi zwiastuje kłopoty. Nieufność i gniew, tak długo podsycające wieczną wojnę, teraz grożą zakłóceniem harmonii na Jedzie. Kiedy na Świętym Księżycu dochodzi do zamieszek, wszystko wskazuje na to, że chociaż miał tu nastąpić kres waśni, może stać się wręcz przeciwnie – ten pokojowy świat zostanie w nią uwikłany...


Zgodnie z obietnicą uchylamy również rąbka tajemnicy co do gadżetów, jakie będzie można zgarnąć przy okazji zakupów na naszym stoisku.

Plan jest taki, że każdy klient dostanie jakiś gratis, ale niestety ich liczba też jest ograniczona!

Na tą chwilę przygotowane mamy:

  • zakładki:

  • plakaty:

  • oraz torby materiałowe:

 Pamiętacie! Pawilon 5, stoisko nr 101! 

Widzimy się 14 czerwca!


Jeśli zaś chodzi o nowości w świecie Star Wars, to nie dalej jak kilka dni temu do sieci trafiło zdjęcie produktu z pierwszą grafiką nawiązującą do serialu Skeleton Crew.

Na ilustracji widzimy czwórkę młodych bohaterów, wokół których, według wszelkich źródeł, kręcić się będzie akcja produkcji.
Co ciekawe, jedna z postaci nie jest człowiekiem i wygląda jak przedstawiciel Ortolan. Do rasy tej należał członek zespołu z pałacu Jabby: Max Rebo, znany z Powrotu Jedi oraz późniejszej Księgi Boby Fetta
Serial zadebiutuje pod koniec obecnego roku, oczywiście na Disney+.

zdjęcie produktu, profil StarWarsLeaks, platforma Reddit


Liczba klipów, która trafia do sieci w związku z akcją promocyjną The Acolyte, przewyższa możliwość ich prezentowania na bieżąco.

Naszą szczególną uwagę przykuł ten, który prezentuje nieco inny sposób walki pomiędzy użytkownikami Mocy.
Klip znajdziecie pod tym linkiem na oficjalnym profilu Star Wars w serwisie YouTube. Zachęcamy do obejrzenia!

Prezentujemy także zdjęcia wykonane podczas uroczystego wydarzenia z okazji premiery nowej produkcji.

Zdjęcia pochodzą z profilu Star Wars na Facebooku.


ekipa filmowa


część autorów tworząca projekt Wielka Republika


Niech Moc będzie z Wami!

Rafał