Książki dla dzieci w każdym wieku
ZOBACZ

Nie tylko nauka

Czytam, bo lubię...

Świat emocji jest skomplikowany nawet dla nas, dorosłych. Dziecku, które niewiele wie o sobie i innych, jeszcze trudniej się w nim odnaleźć.
Z pomocą mogą przyjść książki, dzięki którym mały czytelnik może przeżyć wiele emocji "na sucho", towarzysząc bohaterowi. Plus jest taki, że robi to
w bezpiecznych warunkach: w domu i z opiekunami, którzy wytłumaczą, jak działa świat.

 

 

Seria "Akademia Odkrywców" to "NIESAMOWITA KSIĄŻKA! To wykwintna uczta zarówno dla umysłu, jak i dla serca – zapierająca dech w piersiach, inspirująca historia z wyrazistymi bohaterami, niezwykłymi miejscami, poruszająca najważniejsze tematy. Nie zwlekajcie – dajcie się ponieść tej opowieści!" napisał T.A. Barron, AUTOR CYKLU „MERLIN”.
WIEK: 12+
WIĘCEJ
"Ulubione historie" to seria z bohaterami znanymi z animacji Disneya. "Kubuś Puchatek i Przyjaciele" to opowiadania prosto ze Stuwiekowego Lasu. Pełnego niespodzianek… Jednak cokolwiek by się w nim działo, Kubuś i jego przyjaciele zawsze sobie pomogą.
WIEK: 3+
WIĘCEJ
Cykl "Moje pierwsze bajki" cieszy się dużym zainteresowaniem. Trudno się dziwić: staranna edycja robi wrażenie. A do tego fantastyczne opowiadania z bohaterami Disneya równie pięknie zilustrowane.
WIEK: 3+
WIĘCEJ
"Star Wars Wielka Republika. Światło Jedi". Na długo przed nastaniem Najwyższego Porządku, przed Imperium i Wojnami Klonów... Jedi oświetlali galaktyce drogę w Wielkiej Republice. To złota era w dziejach galaktyki.
WIEK: dla młodzieży i dorosłych
WIĘCEJ
"Legendy polskie" Agnieszki Frączek to eksplozja rymów, rytmu i poczucia humoru. O złotej kaczce, bazyliszku, mysim królu... Legendy to takie nie-baśnie.
WIEK: 3+
WIĘCEJ
Co łączy bohaterów "Biblioteczki przygody"? Na pewno ciekawość świata, otwartość na nowe wyzwania, chęć zmiany oraz wytrwałe podążanie za marzeniami. Wszystko to często zmusza ich do podejmowania ryzyka, wymaga od nich odwagi i samodzielności, a jednocześnie uczy, jak ważne jest szukanie sprzymierzeńców i jak wiele znaczy wsparcie przyjaciół.
WIEK: 6+
WIĘCEJ
„Spider-Man. Kolekcja opowieści” to przepiękne wydany i bogato ilustrowany zbiór opowiadań z uniwersum Marvela, idealny dla młodego fana Spider-Mana i Avengersów. Poznaj początki Spider-Mana, którego sąsiedzi znają jako Petera. Przeczytaj o innym Pająku, tzn. Milesie Moralesie , a także o niesamowitym Spider-Hulku czy o sieci Czarnej Wdowy.
WIEK: 8+
WIĘCEJ
"Loki. Gdzie zaległy kłamstwa" to jedna z powieści z bohateramim uniwersum Marvela. Co by było, gdyby syn władcy Asgardu, bóg psot, Loki, trafił do Londynu pod koniec XIX wieku? Magia, potęga i złośliwość vs. wszechobecna mgła, tajemnicze zaułki i jeszcze bardziej tajemniczy… nieumarli. Przygody, zagadki, humor i organizacja S.H.A.R.P. we wciągającej powieści o dorastaniu i poznawaniu samego siebie. Poznaj młodość Lokiego!
WIEK: dla młodzieży
WIĘCEJ

Światowy i polski kanon z ilustracjami

W naszej serii Ilustrowana klasyka pojawiają się utwory literackie ze światowego i polskiego kanonu. Oddajemy je w utalentowane ręce polskich i zagranicznych ilustratorów,
dla których zinterpretowanie na nowo klasyki jest nie tylko ciekawym wyzwaniem, ale i przygodą. 
Do współpracy zaprosiliśmy między innymi: Maję Barską, Anę Garcię,
Aleksandrę Gołębiewską, Elżbietę Jarząbek, Ewę Poklewską-Koziełło, Julię Sarapatę de Carvalho, Lilę Serafin, Dorotę Szoblik, Ewelinę Wajgert czy Daniela Włodarskiego.
Zadbaliśmy też o oprawę graficzną serii.
Mamy nadzieję, że naturalną potrzebą czytelników naszej ilustrowanej serii będzie stworzenie
domowej biblioteczki z klasyką – książkami, do których zawsze warto wracać.