Książki dla dzieci w każdym wieku
ZOBACZ

Edukacja i rozwój

Szukasz prezentu dla dziecka? Kup książkę zamiast słodyczy

Dorośli, a zwłaszcza babcie i ciocie (te przyszywane także!), nie lubią przychodzić do dziecka z pustymi rękami, więc zazwyczaj przynoszą czekoladki,
cukierki albo ciastka. A gdyby tak zastąpić słodycze książkami? Jesteśmy za!

Opowieści o przygodach, czarach, miłości i zdradzie... Adaptacje klasycznych mitów o bogach, boginiach, herosach, potworach i zwykłych ludziach. Cztery tomy w pięknej oprawie autorstwa Chrisitny Balit i z tekstem Donny Jo Napoli). Ilustracje urzekają. Polecamy "Skarbnice mitów": greckich, egipskich i nordyckich oraz Księgę Tysiąca i jednej nocy.
WIEK: dla młodzieży+
WIĘCEJ
Dorota Gellner i wiersze? Ha! To oznacza, że będzie dowcipnie i mądrze, rytmicznie i do rymu (wpadającym w ucho). To przepis na idealny wierszyk dla dziecka. Oto sześć nowych książek: kartonowych, niewielkich rozmiarów, akurat dla małych rączek, zilustrowanych przez Ilonę Brydak z poczuciem humoru.
WIEK: 2+
WIĘCEJ
"W drogę" to fantastyczna wyszukiwanka autorstwa Przemka Liputa. W goli głównej Żyrafa Żaneta, która porusza się po mieście okolicy na skuterze. Przejeżdża przez miasto, wieś, kemping nad jeziorem, nadbrzeże morskie, mijając po drodze wiele pojazdów. Autor pokazuje, jak zróżnicowany jest świat pojazdów: jakie pełnią funkcje i gdzie można je spotkać. Poznaj je wszystkie, a na koniec dowiedz się, gdzie pracuje Żyrafa Żaneta!
WIEK: 3+
WIĘCEJ
Jeśli znacie małego (lub dużego) człowieka, który (lub która) kocha nad życie Spider-Mana czy w ogóle Superbohaterów, to koniecznie zajrzyjcie do książki "Spider-Man. Kolekcja opowieści". Pierwszy nakład rozszedł się jak ciepłe bułeczki. Właśnie zrobiliśmy dodruk.
WIEK: 8+
WIĘCEJ
Oto złoczyńcy Disneya, najczarniejsze z czarnych charakterów! Złoczyńcy, rozkosznie nikczemni. Dżafar z Aladyna, Królowa Kier z Alicji w Krainie Czarów, Randall Boggs z Potworów i Spółki, Kapitan Hak z Piotrusia Pana czy Marek "Grzmot Marucha" z Aut. Prawie 200 stron opowieści o anybohaterach: jak powstali, kto podkładał głos, archiwalne zdjęcia, szkice, kadry z filmów. Poznaj lepiej nikczemników, których tak bardzo kochamy nienawidzić...
WIEK: dla młodzieży i dorosłych
WIĘCEJ
Jeśli chcecie zacząć przygodę z Disneyem, to proponujemy serię "Historyjki w sam raz dla mnie". W każdym tomie znajduje się sześć opowiastek, idealnych dla 3-, 4-, 5-latka. Długość tekstów i poziom ich trudności zostały dostosowane do wieku czytelników.
WIEK: od 3-5+
WIĘCEJ
Konie, psy, koty... Mnóstwo zdjęć, do tego informacje, ciekawostki, opisy, praktyczne rady. Trudno się oderwać. Wiemy, że wśród dzieci znajdą się takie czytelnicy i tacy czytelnicy, którzy przypadną, gdy dostana te poradniki.
WIEK: 10+
WIĘCEJ

Książki edukacyjne dla najmłodszych

Dzieci to urodzeni odkrywcy. Właśnie dlatego - gdy tylko są już w stanie - penetrują wszystkie kąty, eksperymentują (robią to nawet wtedy,
gdy rzucają zabawkami, próbują rozłożyć je na części, a nawet ugryźć i polizać), a potem zadają tysiące pytań. Wszystko chcą wiedzieć!
Dlatego warto podążać za zainteresowaniami dziecka, by rozbudzać i podtrzymywać jego ciekawość światem.