Książki dla dzieci w każdym wieku
ZOBACZ

Książki dla dzieci 0+

Czytaj dziecku od pierwszych dni jego życia

Niektórzy polecają nawet, by dziecku zacząć czytać już w okresie prenatalnym. My wychodzimy z założenia, że na czytanie książek najmłodszym nigdy nie jest za wcześnie.
I że książki powinny być zawsze w zasięgi małej rączki. Na początek kartonowe, w kontrastowych barwach, z jednym elementem na stronie. Sprawdzą się miękkie,
które szeleszczą, grzechoczą albo piszczą, książki-harmonijki oraz takie, które można zabrać do wanny. Tekst niech pojawia się stopniowo: najpierw jeden wyraz,
potem dwa, następnie krótkie teksty, po jednym lub dwóch zdaniach na rozkładówce itd. Najważniejsze jest to, by obserwować małego czytelnika i podążać za jego potrzebami.
I pamiętać o tym, że czytanie dziecku ma wpływ na jego rozwój emocjonalny oraz społeczny.

 

Seria "Poradnik dla małych, pomocnik dla dużych" porusza ważne dla najmłodszych tematy: co zrobić, gdy dziecko zgubi się w tłumie, jak wygrać z bałaganem i jak zrobić do nocnika kupkę idealną. Dzięki tym tytułom rodzice i ich dzieci otrzymają bezcenne, i przystępnie podane, wsparcie w sytuacjach, które na co dzień mogą im spędzać sen z powiek.
WIEK: 2+
WIĘCEJ
"Jak zrobić do nocnika kupkę idealną" to jeden z tytułów serii "Poradniki dla małych, pomocniki dla dużych" autorstwa Izabeli Michty z ilustracjami Karoliny Piotrowskiej. Autorki pomagają dziecku zaprzyjaźnić się z nocnikiem i porzucić pieluszki.
WIEK: 2+
WIĘCEJ
„Weźmy się za ręce” to rymowany wiersz o zabawie i radosnym spędzaniu czasu w gronie przyjaciół. Jego refren „Najlepsza zabawa jest..., wezmę cię za rękę, bo Cię bardzo lubię!” wprowadzi małego czytelnika w dobry nastrój. Zadaniem małego czytelnika jest dopasowanie puzzla do ilustracji.
WIEK: 1+
WIĘCEJ
Seria "Baby Montessori" inspirowana jest zasadami pedagogiki Montessori. Pozwala dziecku odkrywać świat. Kontrastowe ilustracje są dopasowane do rozwoju niemowlaków.
WIEK: 0+
WIĘCEJ
"Ziarenko dobroci" to wierszyk do wspólnego czytania. Książeczka wzmacnia relacje i sprzyja rozwojowi emocjonalnemu dziecka. Wspiera rozwój i rozumienie mowy.
WIEK: 6m+
WIĘCEJ
"Czym jest rodzina?" to wierszyk o tym, że każda rodzina jest inna, a przez to wyjątkowa. I że rodzina jest po to, by pomóc, gdy tylko zajdzie taka potrzeba.
WIEK: 6m+
WIĘCEJ
Kartonowe książki z wierszami Jana Brzechwy. Można je czytać w nieskończoność i równie długo przeglądać, a to za sprawą ilustracji Magdy Piesty.
WIEK: 1+
WIĘCEJ
Ulubione przez dzieci książki z klapkami. Niewielkich rozmiarów i z solidnymi kartonowymi kartkami. Nie do zniszczenia.
WIEK: 6m+
WIĘCEJ
Seria "Mały odkrywca" to realistyczne zdjęcia, okienka do otwierania i zagadki. To okazja do nauki nowych wyrazów i zjawisk. Świetny wstęp do wczesnej edukacji.
WIEK: 1+
WIĘCEJ
"Dotknij, naciśnij, posłuchaj" to interaktywne i sensoryczne książki, dzięki którym dzieci mogą dotykać miękkich elementów, naciskać je i usłyszeć odgłosy dziko żyjących zwierząt.
WIEK: 1+
WIĘCEJ
"Moje pierwsze emocje" to seria kartonowych książek z ilustracjami Tony'ego Wolfa. Pomogą dzieciom nauczyć się rozpoznawać własnych emocji i radzenia sobie z nimi..
WIEK: 3+
WIĘCEJ

Książki dla rodziców dzieci, które nie lubią się nudzić

Wspaniale jest obserwować, jak dzieci rozwijają się w otoczeniu, które im sprzyja. Tworzenie takiego wspierającego i przyjaznego otoczenia od najwcześniejszych lat
jest jedną z głównych idei, które przyświecały Marii Montessori. Od stu lat na całym świecie powstają żłobki, przedszkola i szkoły, których opiekunowie i nauczyciele
korzystają z doświadczenia tej wielkiej francuskiej pedagożki. Na szczęście nie jest to wiedza tajemna i zarezerwowana wyłącznie dla specjalistów.
Działania zgodnie z zasadami pedagogiki Montessori można wprowadzać również w domu. Polecamy naszą serię Montessori.