Książki dla dzieci w każdym wieku
ZOBACZ

Nasza historia

Wydajemy od 2002 roku!

Najpierw była Firma Księgarska Jacek Olesiejuk Sp. z o.o. W 2002 roku jej właściciele podjęli decyzję o rozszerzeniu działalności i założyli Wydawnictwo Olesiejuk.
W chwili obecnej Wydawnictwo jest częścią grupy Dressler Dublin Sp. z o.o.

Wydajemy przede wszystkim książki dla młodych czytelników, ale też poradniki, encyklopedie, leksykony, książki popularnonaukowe czy kulinarne dla starszych odbiorców. Naszym nakładem ukazują się tytuły z polskiego i światowego kanonu. Oddajemy je w utalentowane ręce polskich i zagranicznych ilustratorów, dla których zinterpretowanie na nowo klasyki jest nie tylko ciekawym wyzwaniem, ale i przygodą.

W "Ilustrowanej klasyce" ukazały się nie tylko powieści cyklu o Ani z Zielonego Wzgórza, ale też "Akademia Pana Kleksa", "Doktor Dolittle i jego zwierzęta", "Pinokio", "Klechdy sezamowe", "Cudowna podróż", "Mała księżniczka", "Serce", "W 80 dni dookoła świata, "Tajemniczy ogród" i wiele innych. Do współpracy zaprosiliśmy między innymi: Maję Barską, Anę Garcię, Aleksandrę Gołębiewską, Elżbietę Jarząbek, Ewę Poklewską-Koziełło, Julię Sarapatę de Carvalho, Lilę Serafin, Dorotę Szoblik, Ewelinę Wajgert czy Daniela Włodarskiego.

W naszej ofercie można znaleźć kultowe serie dla młodzieży, m.in. książki autorstwa Pierdomenico Baccalario ("Ulysses Moore") czy "Akademię Odkrywców", a od 2021 roku także powieści i inne publikacje spod znaku Star Wars czy Marvela (dla rożnych grup wiekowych).

Współpracujemy z wieloma znanymi wydawcami europejskimi, m.in. Fleurus Editions, Usborne Publishing, Macmillan, Igloo, Atlantyca, Amber, White Star, DeA Planeta, Susaeta Ediciones, oraz licencjodawcami takimi jak Mattel, National Geographic czy Disney (od 2021 roku).
 

Bardzo ważna jest dla nas edukacja, zwłaszcza kierowana do czytelników w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Staramy się uczyć przez zabawę, zainteresować czytaniem jak najmłodszych czytelników. Nasze bestsellery to serie: "Obrazki dla maluchów", "Biblioteczka mądrego dziecka", "Historyjki z nalepkami", "Naklejkowo", "Czytanki-naklejanki", teczki edukacyjne dla dzieci od drugiego do piątego roku życia, "Edukacja domowa" czy serie inspirowane pedagogiką Montessori.

Te wysiłki owocują nagrodami, które co roku przyznają nam za książki edukacyjne czytelnicy i profesjonaliści, m.in.: "Superprodukt Mam Dziecko", "Program Symbol". "Symbol Inwestycji w Kulturę", "Najlepsza kolekcja Fisher-Price".