Książki dla dzieci w każdym wieku
ZOBACZ

Książki edukacyjne

Książki STEM, czyli...?

Akronim STEM powstał od pierwszych liter słów w języku angielskim: science, technology, engineering, mathematics (nauka, technologia, inżynieria, matematyka).
Zwykle tego terminu używa się z myślą o programach edukacyjnych w szkołach. Zatem książki STEM to książki, które wspierają dzieci w nauce i w ich zainteresowaniach.
Ważne jest to, że STEM to nauczanie przez doświadczenia, eksperymenty, to rozwijanie umiejętności poznawczych dziecka, samodzielnego myślenia, myślenia przyczynowo-skutkowego, a także wyciąganie wniosków.

 

Seria "Świat w obrazkach": zrobiliśmy dodruki!
To kilkanaście książek na różne tematy: od przyrody i zwierząt poprzez kosmos po ludzkie ciało. Do tego przystępny tekst i mnóstwo obrazków.
WIEK: 5+
WIĘCEJ
Mój atlas roślin Polski. Książka z naklejkami
Hanna Będkowska, il. Asia Gwis
O roślinach występujących na terenie Polski. Opisy gatunków - pospolitych, rzadkich i chronionych. Idealny na wycieczkę przyrodniczą. W środku zadania i naklejki.
WIEK: 7+
WIĘCEJ
Księżyc. Fakty i legendy dotyczące ziemskiego satelity
David A. Aguilar
Jak powstał nasz Księżyc? Co by się stało, gdyby zniknął na zawsze? Skąd pochodzi mit o wilkołakach?
WIEK: 8+
WIĘCEJ
Atomy i cząsteczki. Książka z okienkami
Zadziwiający mikrokosmos atomów i cząsteczek - klocuszków, z których zbudowane jest wszystko, co istnieje (także ludzkie ciało). W książce znalazło się 90 okienek - odkryj, co kryje się pod nimi.
WIEK: 7+
WIĘCEJ
Mikroby, Biologia, Atomy i cząsteczki. Książki z okienkami
Książki z okienkami to ulubiona seria nie tylko dzieci. To nie tylko wiedza, podana w przystępny sposób, to także atrakcyjna forma: pod okienkami czytelnik znajdzie dodatkowe informacje.
WIEK: 7+
WIĘCEJ
Dbajmy o naszą planetę. Książka z okienkami
Ziemia jest jedynym domem, jaki mamy. Nie dbaliśmy o nią zbyt troskliwie. Gdy mały czytelnik otworzy okienko, dowie się, co robiliśmy źle i jak możemy pomóc naszej planecie.
WIEK: 7+
WIĘCEJ
Fajna matma
Linda Bertola, il. Agnese Bruzzi
Seria książek prezentuje ciekawe metody poznawania świata liczb, dzięki którym mały czytelnik może uczyć się matematyki, jednocześnie się bawiąc. W poszczególnych zeszytach pozna tabliczkę mnożenia, dzielenie i mnożenie liczb, dodawanie, odejmowanie, metody liczenia w pamięci i zrozumie pojęcie ułamków.
WIEK: 8+
WIĘCEJ
Moi dzicy przyjaciele
Małgorzata Zdziechowska
Autorka, nazywana polską Doktor Dolittle, od lat jeździ po świecie, by w ramach wolontariatu pomagać dzikim zwierzętom. Gdy wraca, spisuje swoje przeżycia. Każdej historii o zwierzętach towarzyszą niezwykłe zdjęcia z archiwum autorki.
WIEK: 6+
WIĘCEJ
Seria Powiedz mi
To nie tylko mnóstwo informacji z różnych dziedzin nauki (geografia, geologia, technika) i życia (sport, kultura, rozrywka), ale także bardzo atrakcyjna forma: cztery działy tematyczne rozpoczynające się ilustrowanymi kartami, ponad 200 zagadnień, sztywne karty spięte sprężynką.
WIEK: 7+
WIĘCEJ
Olaf odkrywa - prawda czy fałsz
Disney Kraina Lodu
Ta pełna fascynujących informacja książka to skarbnica prostych odpowiedzi na zabawne, a czasem dziwaczne i intrygujące pytania, które wpadają do głowy bałwankowi Olafowi z Krainy Lodu. Czy ziewanie jest zaraźliwe? Czy żółwie mogą oddychać przez pupę? Czy psy merdają ogonem zawsze w ten sam sposób? Prawda czy fałsz?
WIEK: 7+
WIĘCEJ
Atlas budowy ludzkiego ciała
Jordi Vigue, il. Miguel i Myriam Ferron
W atlasie przedstawiono systematyczny przegląd budowy ciała ludzkiego. Jest on podzielony na rozdziały, w których opisano poszczególne układy wewnętrzne. Szczegółowe ilustracje i objaśnienia ułatwiają przyswojenie informacji.
WIEK: dla młodzieży i dorosłych
WIĘCEJ

Edukacja domowa - z nami się uda!

Nikogo pewnie nie trzeba przekonywać do tego, że dziecku warto, a nawet trzeba, czytać od pierwszych dni życia. Starać się, by książki były w zasięgu rąk nawet niemowlaka. Zachęcać do oglądania książek, wspólnego czytania i słuchania, rozmawiania i opowiadania o tym, co w książce. Podobnie jest z nauką liczenia, czytania i pisania - można zacząć wcześniej, nie czekając na oficjalną edukację. Zanim zacznie się naukę w domu -zawsze przez zabawę - lepiej sprawdzić, czy dziecko jest na nią gotowe.
I czy wykazuję naturalną ochotę, by poznawać nowe litery czy cyfry.