Książki dla dzieci w każdym wieku
ZOBACZ

Nasz zespół

Wymyślamy, redagujemy, składamy, zamawiamy, promujemy...

W Wydawnictwie Olesiejuk pracuje kilkanaście osób. Redaktorki językowe, inicjujące, prowadzące, graficzki i graficy...
Panie od licencji, pani od promocji, pan od drukarni, pani od umów. Ktoś przydziela pracę, ktoś inny pilnuje, by była wykonana...
Wszyscy są potrzebni. Na końcu są książki. Czytajcie je!

(Ilustracja na górze strony: Ewa Podleś)

 


 

 

Monika Kalinowska
redaktorka naczelna

Szefowa! Dziennikarka, od lat związana z rynkiem wydawniczym. Tryskająca energią i poczuciem humoru. Problemy rozwiązuje jak ninja - szybko i znienacka. Mistrzyni excela! Ma nosa do dobrych książek i intuicję do ludzi. Uwielbia swojego Jacka, terriera, którego znalazła w schronisku dla zwierząt.

Monika Drożyner
sekretarz redakcji

Jak mówią koleżanki i koledzy z zespołu: Monika załatwi absolutnie wszystko: pomoże, doradzi, pokieruje, odbierze, wyśle i wyjaśni. Uczynna, pracowita, szybka i miła. Co by bez niej było...

Rafał Przyborowski
specjalista ds. produkcji

Fan Star Wars, dobrego jedzenia i spotkań ze znajomymi (najlepiej na świeżym powietrzu). Kiedy akurat nie składa zamówień w drukarniach, to dla odmiany dużo czyta, majsterkuje lub narzeka na kiepską pogodę. W tym wszystkim znajduje jeszcze czas na wychowywanie i spełnianie zachcianek małego Baby Yody Kuby. Najbardziej na świecie boi się, że jego Syn nie polubi Gwiezdnych Wojen.

Anna Lach
kierowniczka ds. licencji / foreign rights

Z wykształcenia anglistka. Prywatnie – mama trójki dzieci (w tym jednego dorosłego). Pracuje w Wydawnictwie Olesiejuk „od zarania dziejów”. Fanka Kubusia Puchatka i spółki. Czasem, jak Prosiaczek, ma ochotę uciec na Morze i zostać Marynarzem. Pasję marynistyczną udało jej się zrealizować przy okazji koordynacji dalekomorskich transportów książek.

Monia Kiersnowska
redaktorka inicjująca w redakcji licencji
Ilona Siwak
redaktorka inicjująca w redakcji licencji

W godzinach pracy podróżuje od pustynnych terenów Lwiej Skały aż po mroźne szczyty Arendelle. W czasie wolnym wsiada w pociąg lub samolot, żeby zwiedzać nie mniej baśniowe zakątki świata. W Wydawnictwie Olesiejuk odpowiada za ofertę licencyjną.

Monika Tomaszewska
kierowniczka działu redakcji

Polonistka, szczecinianka, która wszystkim wokół opowiada o swoim niezwykłym rodzinnym mieście. Uwielbia morze, ale regularnie jeździ w Bieszczady i do Krynicy-Zdroju. Chętnie wyrusza w podróże – i te dalekie, i te bliskie. Kocha teatr i operę.

Agnieszka Płudowska
redaktorka
Anna Stankiewicz
redaktorka
Basia Szymanek
redaktorka

Potrafi zgubić wszystko wszędzie i potknąć się o coś, czego nie ma. Nie potrafi się uczesać i nie lubi długich pomalowanych paznokci. Lubi za to pojechać rowerem do lasu z aparatem foto i w lesie poczytać niemądrą gazetę. Zadebiutuje jeszcze przed siedemdziesiątką genialnym dziełem prozatorskim. Tymczasem pozostaje jej to, że lubi pisać. I że jest pewien mały Filipek, z którym dzieli dojrzałe poczucie humoru. 

Joanna Habiera
redaktorka
Aleksandra Górska
redaktorka
Małgorzata Potocka
sp. do spraw promocji / redaktorka inicjująca
Tomasz Andziak
kierownik działu graficznego
Marzena Andziak
graficzka
Blanka Chybowska
graficzka
Joanna Moraszczyk
graficzka

Robi o wiele więcej niż dobre wrażenie i biżuterię koralikową. Rysuje, fotografuje, maluje (nawet ściany we własnym mieszkaniu). A przede wszystkim zajmuje się projektowaniem graficznym. Wie, jak podkręcić rzęsy i słaby projekt „żeby to jakoś wyglądało”. Uwielbia japońskie zielone herbaty, kuchnię indyjską i tango argentyńskie.

Beata Piwko
graficzka
Zbigniew Szwarc
grafik
Joanna Wasilewska
graficzka