Książki dla dzieci w każdym wieku
ZOBACZ

Kolejny i ostatni tytuł w serii "Jak widzę świat..."

Na 1 czerwca zaplanowaliśmy premierę książki "Kłapouchy się zamartwia". To kolejna i piąta już część serii o dziecięcych emocjach. Każda poprzedzona jest wstępem Magdaleny Dej, psycholożki dziecięcej.

Magdalena Dej jest psychologiem i pedagogiem specjalnym, a prywatnie mama dwójki przedszkolaków. Pracuje w przedszkolu integracyjnym, gdzie wspiera dzieci w rozumieniu emocji oraz rozwijaniu zachowań społecznych. Doskonale wie, jak trudno jest dziecku rozumieć swoje emocje, a nawet je nazwać. We wstępie do naszej serii "Jak widzę świat..." podpowiada rodzicom, jak pomagać najmłodszym w sztuce radzenia sobie z emocjami, jak wzmacniać te pozytywne, jak budować pewność siebie, jak radzić sobie ze swoimi słabościami.

"Kłapouchy się zamartwia" to ostatnia część cyklu o emocjach dziecięcych. Było o odczuwaniu radości (Tygrysek), pokonywaniu strachu (Prosiaczek), okazywaniu życzliwości (Kubuś) lub złości (Królik).  Tym razem o smutku i zamartwianiu się. Mały czytelnik, przyglądając się zachowaniu osiołka, który często jest smutny i przygnębiony i który wszędzie widzi powody do zmartwienia, może rozpoznać swoje własne reakcje i nastroje. Może dzięki temu lepiej je zrozumie i łatwiej sobie z nimi poradzi?

Premiera książki 1 czerwca!