Książki dla dzieci w każdym wieku
ZOBACZ

STAR WARS. Dynastia Thrawna. Mniejsze zło

Ostatni tom trylogii: obowiązkowa lektura dla wielbicieli Gwiezdnych Wojen i Dynastii Thrawna, a zwłaszcza dla tych, którzy uwielbiają niebieskoskórego geniusza strategii.

MNIEJSZE ZŁO - nowa powieść Timothy'ego Zahna domyka wątki z poprzednich dwóch tomów, choć jednocześnie pozostawia wiele kwestii otwartych na domysły fanów.


Dynastia Chissów jest oazą spokoju w niestabilnym Chaosie, jednak już dwukrotnie groziła jej wojna – zarówno zewnętrzna, jak i wewnętrza. Obydwu konfliktom zapobiegł starszy kapitan Mitth’raw’nuru, służący w Chissańskiej Ekspansyjnej Flocie Ochronnej. Obdarzony niesamowitym zmysłem taktycznym Thrawn zauważa jednak, że wbrew pozorom nie są to przypadki odosobnione, a u korzeni działań zarówno Nikardunów, jak i Agbuich leży wspólny czynnik, nieznany wróg, manipulujący wydarzeniami zza kulis, pragnący nie tylko upokorzyć Dynastię, ale i doprowadzić do jej upadku. Z pozoru stabilny gmach Dynastii został jednak wzniesiony na wyjątkowo kruchych fundamentach, którymi są wzajemne stosunki Dziewięciu Rodzin Rządzących i Czterdziestu Wielkich Domów. Jak pokazały wydarzenia, których efektem stało się starcie nad Hoximem, relacje poszczególnych rodów to pokaźna beczka prochu i niewiele trzeba, by ją podpalić.

  • Jaki jednak związek z tym wszystkim ma zagadkowy Jixtus i jego sprzymierzeńcy: obcy wywodzący się z tajemniczej nacji określającej się mianem Oświecenia Kiljich, oferujący poszczególnym Patriarchom dowody na nieczystą grę pozostałych i usługi własnych wojskowych?
  • Czy poszczególne rodziny rzeczywiście planują przejęcie władzy na Dynastią?
  • Czy lojalność wobec rodzin wygra z lojalnością wobec Dynastii?
  • I wreszcie jak poradzą sobie z tym całym zamieszaniem starszy kapitan Thrawn i jego – nieliczni przecież – sprzymierzeńcy?


Timothy Zahn to ceniony przez fanów autor wielu powieści z uniwersum Gwiezdnych Wojen (m.in. z cykli  „Kobra”, „Zdobywcy”, „Wyzwolenie”). Jego książki niezawodnie trafiają na listę bestsellerów „New York Timesa”, a fandom okrzyknął go „człowiekiem, który ocalił markę Star Wars".

 

Zbierzcie całą trylogię!