Książki dla dzieci w każdym wieku
ZOBACZ

TAJEMNICA MGŁAWICY i seria EXPLORER ACADEMY

Akcja powieści rozpoczyna się, gdy dwunastoletni Cruz Coronado opuszcza dom na Hawajach, by wraz z grupką dzieciaków z całego świata podjąć naukę w prestiżowej Akademii Odkrywców. Tym samym dołącza do kolejnego pokolenia wielkich podróżników, na których czekają przygody, niebezpieczeństwa i zapierająca dech w piersiach międzynarodowa misja.

Jednak dla Cruza stawka jest znacznie wyższa. Gdy tylko przekracza próg Akademii, odkrywa, że jego rodzinę łączy coś z pewną tajemniczą organizacją… Między pasjonującymi lekcjami, łamaniem szyfrów, nawiązywaniem nowych przyjaźni i niesamowitymi wirtualnymi ekspedycjami musi znaleźć czas, by odpowiedzieć sobie na najważniejsze pytanie: Kto chce go dopaść... i dlaczego?

Dodatkowo chłopak wierzy w to, że dowie się więcej o tragicznej śmierci swojej mamy – naukowczyni, która pracowała dla Akademii. To od niej dostaje do wykonania niezmiernie trudne zadanie…


Bestsellerowa seria Trudi Trueit to pierwsze powieści dla młodzieży napisane dla National Geographic.

Wynalazki, które opisano w tych książkach, zainspirowane są prawdziwymi dokonaniami zdolnych naukowców, których poznajemy na końcu każdego tomu.

Na kartach Explorer Academy znajdziemy także zaszyfrowane zagadki do rozwiązania!

Seria ta to więc nie tylko znakomite powieści pełne zagadek, zwrotów akcji i zaskoczeń – to także spora porcja wiedzy i wycieczka do świata nauki.

 


 

Oto tomy tworzące serię:

   

   

Miłośnicy zagadek i szyfrów mogą sięgnąć po pełen łamigłówek zbiór:

 

W przygotowaniu tom 7 i ostatni: Zakazana wyspa. Premiera wkrótce!

 

Wszystkie tytuły znajdziesz m.in. na  swiatksiazki.pl    oraz na  ksiazki.pl