Książki dla dzieci w każdym wieku
ZOBACZ

PRZEGLĄD GALAKTYCZNY: 12.03.2024


Jak można było się spodziewać, zapowiedziano wydania fizyczne następnych seriali gwiezdnowojennych.

Tym razem na sklepowe półki trafią pierwszy sezon Andora oraz Obi-wan Kenobi.
Co ciekawe na drugim z wymienionych widnieje napis „The complete series", co może oznaczać, że kolejne przygody mistrza Jedi na małym ekranie faktycznie nie są planowane.

Oprócz samych odcinków na płytach znajdzie się cała masa dodatków związanych z bohaterami serii oraz procesem powstawania seriali. Premiera za oceanem 30 kwietnia.

Niestety, na tę chwilę brakuje jakichkolwiek informacji o polskim wydaniu.

grafiki poglądowe ze strony www.starwars.com


Powrót do przeszłości w fandomie :)

Jeden z użytkowników platformy X odkopał reklamę chilijskiego piwa sprzed ponad dwudziestu lat! Jaki to ma związek z Gwiezdnymi Wojnami?
Otóż producent tego piwa oraz nadawca telewizyjny podczas akcji marketingowej „zgrabnie” wpletli kadry promujące alkoholowy produkt w sceny filmowe Sagi. Wszystko po to, aby uniknąć standardowej przerwy reklamowej.

Efektem tego zabiegu był pozew, jaki złożył George Lucas w związku z bezprawnym i mylącym wykorzystaniem jego dzieła. Spór oczywiście wygrał i kampania reklamowa nie mogła być kontynuowana.

Tutaj znajdziecie link  do jednej z reklam (choć oczywiście jest ich więcej😊)


George Lucas, Creative Commons


A skoro jesteśmy przy odkopywaniu...

Okazuje się, że nawet po upływie prawie dwóch dekad fani są w stanie wyłapać ciekawostki podczas seansu swoich ulubionych filmów. I tak, dzięki czujnemu oku jednego z widzów, podczas walki na Mustafar jesteśmy w stanie dostrzec twarz jednego z pracowników planu, która nie została w pełni usunięta w postprodukcji.

Kadr prezentujemy poniżej, a więcej na ten temat przeczytacie tutaj.


Kadr z filmu „Zemsta Sithów”, opracowanie www.filmomaniak.pl


A co nowego w świecie wydawniczym?

Na stronie starwars.com zapowiedziano kolejne słuchowisko i skrypt z serii Wielka Republika. Mowa oczywiście o Tempest Breaker Cavana Scotta. Oficjalną grafikę i opis znajdziecie poniżej.

Za oceanem premiera audiobooka przewidziana jest na 3 grudnia, natomiast skrypt i ebook trafią do sprzedaży wiosną 2025 roku.

Jeśli Moc pozwoli, zobaczymy ten tytuł również w Polsce. Ale to oczywiście zależy od sukcesu pierwszych skryptów wydanych przez Wydawnictwo Olesiejuk 😉


Grafika „Tempest Breaker”, www.syarwars.com

Dee, a Twi’lek descendant of Ryloth nobility, left her family behind to join the Nihil, rising to the rank of Tempest Runner and becoming one of Nihil leader Marchion Ro’s top lieutenants. Violent and unpredictable, Dee has been a thorn in the side of the Jedi, even attempting to assassinate the Chancellor; but recently, Dee and the Jedi have come to something of an understanding, especially as Lourna’s relationship with Ro has soured. It all leads to Tempest Breaker, and StarWars.com caught up with Scott, one of the original architects of The High Republic storytelling initiative, for a few more details.


Niech Moc będzie z Wami!

Rafał