Książki dla dzieci w każdym wieku
ZOBACZ

PRZEGLĄD GALAKTYCZNY: 15.01.2024

 


Na wstępie chciałbym serdecznie podziękować za tak liczną widownię podczas prezentacji naszych planów wydawniczych na bieżący rok.

Liczba pozytywnych komentarzy oraz Wasz entuzjazm przebiły nasze oczekiwania i jesteśmy za to bardzo, bardzo wdzięczni. Tak ciepłe podejście fanów do Wydawnictwa dodaje nam skrzydeł ?

  • Dla osób, które przegapiły event, podrzucamy slajd podsumowujący cały 2024 rok.

Pamiętajcie tylko, że jak to w życiu czasem bywa, mogą pojawić się jakieś zmiany.

Serdeczne podziękowania składam również na ręce naszych tłumaczy i redaktorek, którzy niestrudzenie i z wielkim zaangażowaniem pracują nad tym, aby fani przez kolejny rok mogli otrzymywać książki Star Wars w rodzimym języku.

Link do zapisu z wydarzenia znajdziecie tutaj.


rozmowa podczas Galaktycznego Rozkładu Jazdy


A teraz przechodzimy do ostatnich newsów

Emerytura jednego z najwybitniejszych kompozytorów, znanego każdemu fanowi sagi, maestro Johna Williamsa okazała się... sporym niedopowiedzeniem.
Jak przyznał sam zainteresowany, jeśli tylko trafi się odpowiedni projekt, z właściwym harmonogramem, jest gotów wrócić i pracować dalej.
Warto wspomnieć, że 91-letni kompozytor również teraz nie spoczywa na laurach i w najbliższych planach ma występy w roli dyrygenta w Londynie, Wiedniu i Berlinie.


zdjęcie Jonathan Ross / New Yorker, tytusholdys.pl


Disney oficjalnie zapowiedział drugi sezon serialu Ahsoka!

Jest to jedyna informacja, jaką do tej pory otrzymaliśmy. Możemy się jednak domyślać, że większość głównej obsady powróci do swojej roli w uniwersum. Niestety, nadal nie wiadomo, jak zostanie rozwiązana kwestia Baylana Skolla w związku ze śmiercią Raya Stevensona.
Nie znamy także (nawet przybliżonej) daty premiery nowego sezonu.

Jedno jest pewne: kontynuacja serialu to kolejna okazja do gościnnego występu Haydena Christensena w roli Anakina Skywalkera/Vadera, a być może również dla Natalie Portman w roli jego żony Padme.
A jak już wcześniej pisaliśmy, aktorka wyraziła pełną gotowość do powrotu!
Trzymamy kciuki!


plakat ze strony Disney+


Plotki i ploteczki często mają w sobie wiele prawdy.

Po kilku tygodniach spekulacji dostaliśmy potwierdzenie, że w planach jest pełnometrażowy film The Mandalorian & Grogu,  który wyreżyseruje Jon Favreau!
Reżyser wraz z Kathleen Kennedy i Dave’em Filonim będzie pełnił również funkcję producenta.
Prace nad produkcją ruszą prawdopodobnie jeszcze w tym roku.

Pamiętajmy że projekt kinowy nie wyklucza jednocześnie sezonu czwartego serialu. Być może historia opowiadana na Disney+ skupi się na innych wątkach i postaciach.


plakat serialu, materiał Disney+


CIEKAWOSTKA:

A skoro przy plotkach jesteśmy, to czy ktoś jeszcze pamięta tę dotyczącą miecza Hrabiego Dooku, która pojawiła się przed premierą Ataku Klonów?
Fani wciąż przeżywali fenomen, jakim był podwójny miecz Dartha Maula, aż tu nagle gruchnęła wiadomość, że nowy użytkownik ciemnej strony będzie miał zakrzywiony miecz świetlny.
Jak dobrze wiemy, zakrzywiona okazała się sama rękojeść, ale „cośmy się nagadali to nasze” ?.


rękojeść miecza Hrabiego Dooku, zdjęcie ze strony www.starwars.com


Do usłyszenia!
Rafała