Książki dla dzieci w każdym wieku
ZOBACZ

PRZEGLĄD GALAKTYCZNY: 20.03.2024


Od wczoraj serca i umysły fanów rozgrzewa pierwszy ogólnodostępny trailer The Acolyte, który zaprezentowała nam „Oficjalna”.

Dzień wcześniej pojawił się również pierwszy plakat, a wraz z nim potwierdzenie, że serial zadebiutuje 4 czerwca oczywiście na Disney+!

Pamiętajcie, że najnowsze dzieło spod szyldu Star Wars powiązane będzie z serią książek Wielka Republika, którą mamy przyjemność dla was wydawać.

Wszystkie tytuły znajdziecie na stronie www.swiatksiazki.pl  oraz www.ksiazki.pl. Zachęcamy do zakupów i nadrabiania zaległości póki czas!

Dla formalności: zapowiedź znajdziecie po tym linkiem.


plakat serialu The Acolyte, Facebook, oficjalny profil Star Wars


Kolejną dobrą wiadomością jest fakt, że zleciliśmy do druku następny tytuł Star Wars zaplanowany na 2024 rok.

Nawałnica (ang. Tempest Runner) zadebiutuje na polskim rynku 26 kwietnia w cenie okładkowej 59,99 zł i objętością 592 stron. 

Skromnie przypominam, że jest to już drugi skrypt, który wydajemy, ale pierwszy, którego akcja toczy się w czasach Wielkiej Republiki. Nie ma też co ukrywać, że od jego sukcesu wiele zależy, więc wypatrujcie zapowiedzi i sprzedaży przedpremierowej na www.swiatksiazki.pl oraz www.ksiazki.pl!

Poniżej prezentujemy naszą okładkę oraz opis prosto od redakcji.

POZNAJ PORYWAJĄCĄ HISTORIĘ JEDNEJ Z NAJWIĘKSZYCH ANTAGONISTEK WIELKIEJ REPUBLIKI, BEZLITOSNEJ LOURNY DEE, PRZEDSTAWIONĄ W SCENARIUSZU SŁUCHOWISKA STAR WARS. WIELKA REPUBLIKA. NAWAŁNICA. 

Burza Nihilów przetoczyła się przez galaktykę, pozostawiając po sobie chaos i spustoszenie. Niewielu jej członków dorównuje okrucieństwem Jeźdźczyni Nawałnicy Lournie Dee, która bezustannie wyprzedza zakon Jedi o krok, zasiadając za sterami statku nazwanego na cześć jednego z najbardziej bezwzględnych postrachów galaktyki: jej samej. Ale nikt nie zdoła uciekać przed obrońcami Wielkiej Republiki w nieskończoność…

Po utracie swojej załogi Lourna wpada w ręce Jedi. Udaje jej się jednak ukryć swoją tożsamość i staje się po prostu kolejną zwykłą nihilską więźniarką. Jej strażnicy nie zdają sobie sprawy z tego, z kim zadarli. Nie wiedzą, że pozostawiając ją przy życiu, popełniają kardynalny błąd – ten sam, który zaprowadził do grobu wszystkich ich poprzedników.

Lourna jest zdeterminowana, aby sprawić, że już nigdy nikt jej nie zlekceważy… bo nie dostanie na to drugiej szansy.

Uwięziona na pokładzie republikańskiej jednostki penitencjarnej, przemierza galaktykę, aby naprawić szkody wyrządzone przez nią i jej towarzyszy, innych Jeźdźców Nawałnicy. Ale podczas planowania brawurowej ucieczki zawiera sojusze, których charakter zaczyna niebezpiecznie ocierać się o przyjaźń. Rozdzielona z Nihilami, pozbawiona swojego niesławnego statku, przerażającego arsenału i budzącego strach imienia, Lourna musi wytyczyć własną ścieżkę. Ale czy doprowadzi ją ona do wyzwolenia? A może uczyni jeszcze większym zagrożeniem niż kiedykolwiek wcześniej…?


Również na 4 czerwca zapowiedziano w Stanach Zjednoczonych kolejną, dziesiątą już, falę książek z cyklu The Essential Legends Collection.

Tym razem do fanów trafią:

  • Komandosi Imperium Legion 501  autorstwa Karen Traviss,
  • Tom VI cyklu X-wingi Żelazna Pięść napisany przez Aarona Allstona
  • Zbiorcze wydanie przygód Lando Calrissiana, na które składają się tytuły: Lando Calrissian i Myśloharfa Sharów, Lando Calrissian i Ogniowicher Oseona oraz Lando Calrissian i Gwiazdogrota ThonBoka. Wszystkie trzy pióra Lestera Neila Smitha.

Oczywiście każda z zapowiedzianych książek będzie miała nową okładkę z szatą graficzną pasującą do całej serii. Zachęcamy do obejrzenia i komentowania.


okładki fali 10, Reddit, r/StarWarsEU


Niestety, mamy też smutną wiadomość. 

27 lutego, w wieku 85 lat, zmarł aktor Michael Culver, czyli nieodżałowany Kapitan Lorth Needa z Imperium kontratakuje. Rodzina dopiero kilka dni temu zdecydowała się na ujawnienie tej informacji bez podawania dalszych szczegółów. 


Kapitan Needa, kadr z Epizodu V, starwars.com


Niech Moc będzie z Wami!

Rafał