Książki dla dzieci w każdym wieku
ZOBACZ

PRZEGLĄD GALAKTYCZNY: 27.06.2024


Zaczynamy od newsów z naszego podwórka...

Po lipcowej przerwie wracamy z kolejną publikacją! 

Wbrew wcześniejszym zapowiedziom nie będzie to jednak następny tytuł z serii Wielka Republika, tylko książka Resistance Reborn, napisana przez Rebeccę Roanhorse. Polski tytuł powieści to Star Wars. Z popiołów, a jego oficjalna premiera nastąpi 14 sierpnia.
Wypatrujcie zapowiedzi już wkrótce na www.swiatksiazki.pl oraz www.ksiazki.pl.

Poniżej prezentujemy (na razie jeszcze) oryginalną okładkę oraz opis książki.


okładka wyd. Del Rey

W TEJ OPOWIEŚCI POPRZEDZAJĄCEJ FILM „STAR WARS. SKYWALKER. ODRODZENIE" RUCH OPORU PRÓBUJE PODNIEŚĆ SIĘ PO STRASZLIWYCH CIOSACH, ZADANYCH MU PRZEZ NAJWYŻSZY PORZĄDEK.

Ruch Oporu został zniszczony. Po bitwie na Crait i trudnej ucieczce, z armii walczącej z Najwyższym Porządkiem ostała się tylko garstka. Finn, Poe, Rey, Rose, Chewbacca, Leia Organa – imiona tych bojowników o wolność są słynne na licznych uciśnionych planetach. Ale znane nazwisko to nie wszystko i ostatnia, desperacka prośba o wsparcie, wysłana przez Leię, pozostaje bez odpowiedzi.

Najwyższy Porządek rzuca długi cień na galaktykę, od dżungli Ryloth po stocznie Korelii. Ci, którzy wciąż odważnie stawiają czoła ciemności, są rozproszeni i odizolowani. Aby Ruch Oporu mógł przetrwać, jego członkowie muszą znaleźć innych sojuszników, także tych, którzy dawniej pomagali Rebelii w obaleniu Imperium. Rozegrają się kolejne bitwy, powstaną nowe sojusze – Ruch Oporu powróci i zaatakuje na nowo.

PS. Fanów cyklu The High Republic uspokajamy: 
Polska premiera Cataclysm jest nadal w planach, ale bliżej końca sierpnia😊


A skoro jesteśmy w temacie prequeli trylogii prequeli (jakkolwiek by to brzmiało), to warto wspomnieć, że na www.starwars.com pojawiły się kolejne plakaty związane z serialem Akolita.

Tak jak poprzednio do grafik dołączono krótkie opisy postaci.

Ponadto w serwisie YouTube pojawiła się ścieżka dźwiękowa do pierwszych 4 odcinków, którą skomponował Michael Abels.
Link znajdziecie tutaj


oficjalne plakaty, www.starwars.com


UWAGA: PLOTKA LUB POTENCJALNY SPOILER! 

Zaczynają pojawiać się pierwsze informacje dotyczące drugiego sezonu Andora.
Wśród wielu postaci powracających, jak chociażby Mon Mothma, Saw Gerrera czy oczywiście K-2SO, miałby się pojawić również dyrektor Orson Krennic sportretowany przez Bena Mendelsohna.

Póki co należy jednak traktować te informacje z dystansem.


Orson Krennic, https://imgix.bustle.com


Wracamy do tematu naszych wydań specjalnych! 

Osoby, które planują zakup Trylogii Thrawna i Bitwy o Jedhę z zadrukowanymi brzegami, muszą jeszcze uzbroić się w cierpliwość. Trzymamy rękę na pulsie i na pewno nie zapomnieliśmy o obietnicy wprowadzenia ich do sprzedaży internetowej!

Trafiają do nas pytania o liczbę dostępnych kompletów i egzemplarzy, więc dla zaspokojenia ciekawości informujemy, że do dystrybucji trafi około 80 kompletów Thrawna i około 30 egzemplarzy Bitwy o Jedhę.

Pamiętajcie! Dodruków tego wydania nie przewidujemy! 😊 Niech Moc będzie z Wami!

Rafał