Książki dla dzieci w każdym wieku
ZOBACZ

PRZEGLĄD GALAKTYCZNY: 29.01.2024


Zaczynamy od informacji o tegorocznych premierach Wydawnictwa Olesiejuk. 

Już 5 lutego swoją premierę będzie miał nasz drugi audiobook Star Wars pod tytułem Bracia  autorstwa Mike'a Chena.
Za wykonanie odpowiada Grzegorz Kwiecień, który w swoim dorobku ma bardzo dużo ról dubbingowych, również w uniwersum Star Wars i Marvela.

Zarówno audio, jak i tradycyjne wydanie książki znajdziecie, jak zawsze na www.swiatksiazki.pl

Gorąco zachęcamy do zakupów!


Kolejną informacją, jaką możemy się z Wami podzielić, jest data premiery książki Star Wars. Wojenne blizny, która opowie o przygodach Cala Kestisa pomiędzy wydarzeniami z gry Jedi: Upadły Zakon oraz Jedi: Ocalały.

Tytuł trafi do szerokiej dystrybucji 13 marca, chociaż (jak to czasem bywa w wypadku zamówień internetowych) pewnie niektórzy szczęśliwcy będą mogli cieszyć się lekturą nawet wcześniej.
Już niebawem wypatrujcie zapowiedzi i przedsprzedaży zarówno na www.swiatksiazki.pl   jak i www.ksiazki.pl

Opis polskiego wydania znajdziecie poniżej:

PREQUEL GRY STAR WARS. JEDI: OCALAŁY

CAL KESTIS STAJE NA CZELE ZAŁOGI „MODLISZKI” PODCZAS PRZYGODY DZIEJĄCEJ SIĘ MIĘDZY GRAMI STAR WARS. JEDI: UPADŁY ZAKON ORAZ STAR WARS. JEDI: OCALAŁY.

Cal Kestis i jego przyjaciele zbudowali sobie nowe życie na pokładzie „Modliszki”. Wspólnie kładli kres karierom łowców nagród, pokonywali członków Inkwizycji, a nawet uciekli samemu Darthowi Vaderowi. Co ważniejsze, Merrin, Cere, Greez i wierny droid BD-1 stali się dla Cala najbliższą namiastką rodziny od czasu upadku zakonu Jedi. Choć z każdym dniem przyszłość galaktyki wydaje się coraz bardziej niepewna, z każdym ciosem zadanym Imperium załoga „Modliszki” robi się coraz zuchwalsza.

Podczas pozornie rutynowej misji Cal wraz z towarzyszami napotykają szturmowczynię, zdeterminowaną, by przy ich udziale obrać własną ścieżkę. W zamian za pomoc w ułożeniu sobie życia na nowo, uciekinierka przekazuje informację o potężnym, potencjalnie bezcennym narzędziu w walce przeciwko Imperium. Co więcej, może im pomóc je zdobyć. Jest tylko jeden problem: taka próba będzie oznaczała, że załoga zetknie się z jedną z najbardziej niebezpiecznych istot na usługach Imperium: inkwizytorem znanym jako Piąty Brat.

Czy na pewno mogą w pełni zaufać imperialnej dezerterce? Choć Cal wraz z przyjaciółmi wyszli cało z niejednego starcia z Inkwizycją, ile razy zdołają zbiec Imperium, nim przestanie im sprzyjać szczęście?

Dla czystej formalności (oraz dla osób, które przez kilka ostatnich dni były odcięte od Internetu lub tematów związanych z Sagą) prezentujemy zapowiedź trzeciego i finałowego sezonu Parszywej zgrai. Szczególne emocje wzbudza powrót pewnej postaci której losy mogliśmy śledzić między innymi w powieści Mroczny uczeń. Mamy tak wiele pytań, a do seansu jeszcze tak wiele czasu! 

Premiera 21 lutego na Disney+.
Tymczasem zapraszamy do oglądania trailera pod tym linkiem!


plakat najnowszego sezonu


W ostatnią sobotę i niedzielę, w warszawskim centrum handlowym Atrium Promenada odbyło się niezwykłe wydarzenie: „Gwiezdny Weekend”, czyli „Kosmiczna Przygoda LEGO Star Wars”.

Zapraszamy do obejrzenia krótkiej fotorelacji!


grafika promująca wydarzenie ze strony WWW: warszawa.promenada.com


Do usłyszenia!

Rafał