Książki dla dzieci w każdym wieku
ZOBACZ

PRZEGLĄD GALAKTYCZNY: 6.02.2024


Na początek smutna wiadomość.

W czwartek 1 lutego, w wieku 76 lat zmarł Carl Weathers.
Informację o śmierci aktora podał jego menadżer. Weathers odszedł spokojnie, we śnie. Dla fanów sagi znany jest jako Greef Karga – członek Gildii Łowców Nagród z serialu The Mandalorian


Carl Weathers jako Greef Karga / zdjęcie ze strony www.starwars.com


W tym miesiącu, a dokładnie 28 lutego, premierę będzie miała zremasterowana wersja legendarnej gry Star Wars Dark Forces.

Za projekt odpowiada Nightdive Studios, a link do oficjalnej zapowiedzi znajdziecie tutaj. To niewiarygodne, że od premiery oryginalnej gry i pierwszego spotkania z Kyle’em Katarnem minęło już 29 lat!


oficjalna grafika gry z platformy Steam


Twórcy serialu Gra o Tron: David Benioff oraz D. B. Weiss w rozmowie z The Hollywood Reporter uchylili rąbka tajemnicy na temat ich skasowanego projektu z uniwersum Star Wars.

Film miał opowiadać o początkach powstania zakonu oraz konstrukcji pierwszego miecza świetlnego. Zaplanowano nawet tytuł produkcji: The First Jedi, który to stracił rację bytu po oficjalnym ogłoszeniu Ostatniego Jedi Riana Johnsona.
Jak wiemy, duet reżyserów nie doszedł do porozumienia z Disneyem, chociaż sam koncept na film niejako ewoluował w projekt, za którego produkcję odpowiada James Mangold.


David Benioff oraz D. B. Weiss / zdjęcie ze strony www.starwarsnewsnet.com


Jesteśmy po kolejnej już premierze książki  z serii The High Republic.

Tytuł Escape from Valo zadebiutował na anglojęzycznym rynku 30 stycznia.
Jest to druga książka III fazy cyklu, a pierwsza przeznaczona dla młodszego odbiorcy. Poniżej przedstawiamy oryginalną okładkę i opis. Przypominamy również, że wszystkie wydane do tej pory książki z Wielkiej Republiki kupicie nwww.swiatksiazki.pl oraz www.ksiazki.plźródło:  Lucasfilm Press

The New York Times best-selling series continues with Trials of the Jedi… For light and life!

Journey to the embattled Occlusion Zone in this action-packed adventure set hundreds of years before the Skywalker saga. It's a dark and dangerous time for the galaxy in which communication has been rendered nearly impossible in the Outer Rim as the Nihil continue to threaten the Republic's very existence. Join Jedi Padawans—including Ram Jomaram—as they plot their escape from enemy territory.

Discover how the devotion of hopeful young Padawans will prove essential to the Republic's—and the galaxy's—survival.


Do usłyszenia! 

Rafał