Książki dla dzieci w każdym wieku
ZOBACZ

Baśka i Maks. Język polski nie z tej ziemi - Fascynujący świat języka polskiego, czyli frazeologizmy bez nudy!

Jeśli lubicie dobry humor i interesują Was zawiłości naszego języka, to ta książka jest dla Was. Polecamy każdemu, kto kiedykolwiek czuł, że język polski jest nie z tej ziemi i że słowa tworzą jakieś niezrozumiałe i nielogiczne sformułowania. Odbędziecie fascynującą podróż po tajemniczym świecie, w którym rzeczywistość splata się z fantastyką, a język staje się kodem do rozszyfrowania.

Tytułowi bohaterowie –  Baśka i Maks przeprowadzą Was przez gąszcz różnych powiedzeń i związków frazeologicznych. Dzięki nim zrozumiecie, kim są papużki nierozłączki, co to znaczy, że ktoś piorunuje was wzrokiem albo wpadł jak śliwka w kompot. Ale ta książka to znacznie więcej niż tylko podręcznik do nauki języka. To wyprawa do niezwykłego świata, w którym język staje się kluczem do zrozumienia obcych istot udających rodziców, dziadków, nauczycieli czy starszych kolegów.

Poznając rodzinę i przygody Baśki i Maksa, odkryjecie, że za każdym słowem może stać niezwykła historia i tajemnicza siła. Dzięki tej książce nie tylko lepiej poznacie język polski, ale także spojrzycie na niego z zupełnie innej perspektywy. Dowiecie się też, jakie cudaczne znaczenia może skrywać.

Baśka i Maks. Język polski nie z tej ziemi to przede wszystkim połączenie nauki, humoru i przygody. Dla każdego, kto chce zgłębić tajniki polszczyzny i po prostu dobrze się bawić podczas czytania, ta książka jest idealna. 

Gorąco polecamy!

 

Zapraszamy do zakupu książki:

na swiatksiazki.pl

oraz na ksiazki.pl