Książki dla dzieci w każdym wieku
ZOBACZ

„Kubuś Puchatek”, czyli klasyka dla małych i dużych!

Trudno uwierzyć, że Alan Aleksander Milne opisał Stumilowy Las i jego mieszkańców prawie… sto lat temu! Od tego czasu miś i jego przyjaciele towarzyszą kolejnym pokoleniom małych czytelników w dorastaniu – maluchy i ich rodzice mogą sięgać nie tylko po dobrze znane klasyczne wydania, ale też po kolekcje opowiastek o nowych przygodach Kubusia świetnie znanych z uroczych disneyowskich animacji. On sam i jego towarzysze stali się też źródłem inspiracji dla książek, które zainteresują dorosłych: zbiorów błyskotliwych cytatów na każdą okazję czy poradników afirmujących korzyści płynące z uważności, na jaką otwiera nas na przykład… spacer po lesie.

Na czym polega fenomen Puchatka? Dlaczego sympatyczny miś wciąż podbija serca dzieci, a z wieloma z nich zostaje na dłużej?

Z pszczołami nigdy nic nie wiadomo… czyli źródło prostej mądrości

Stumilowy Las to magiczny, kolorowy i przyjazny świat, który najmłodsi mogą poznawać dzięki zabawnym, krótkim opowiastkom. Przygody ulubionych bohaterów pozwolą im zrozumieć, czym jest prawdziwa przyjaźń, nauczą empatii i radzenia sobie z trudnościami, uświadomią, jak ważna jest akceptacja i współpraca.

 

Starsi i ci całkiem duzi, wracając do Stumilowego Lasu, wrócą z nostalgią do beztroskiego dzieciństwa. W opowiastkach, które czytali jako dzieci, odnajdą niewyczerpane źródło życiowej mądrości i odkryją, że Puchatek sztukę bycia „tu i teraz” opanował do perfekcji. On i jego przyjaciele przypominają nam wszystkim, że mimo upływu czasu najważniejsze wartości – przyjaźń, życzliwość, troska o innych, tolerancja – pozostają niezmienne.


 

Spędziłem bardzo miły ranek na byciu Kubusiem… czyli każdy jest wyjątkowy

Mieszkańcy Stumilowego Lasu to grupka niezwykłych i ciekawych osobowości. Są wśród nich: nieśmiały i strachliwy Prosiaczek, rozbrykany Tygrys, Maleństwo, które marzy o byciu samodzielnym, pesymista Kłapouchy i oczywiście uczynny, choć czasami trochę roztargniony i naiwny, Kubuś. Wszyscy przyjaźnią się i wspierają, udowadniając, że różnice wcale nie muszą dzielić. To dla małych czytelników cenna lekcja, jedna z wielu… bo Kubuś Puchatek nie tylko bawi i wzrusza, ale też edukuje.

   

   

Najsympatyczniejszy miś wszech czasów, czyli wszyscy kochamy Kubusia Puchatka

Puchatek – przyjaciel w dzieciństwie, ale i towarzysz na całe życie – ma wiernych fanów na całym świecie. Czytanie ponadczasowych Kubusiowych opowiastek jest jak fascynująca podróż do magicznego świata literatury, który bez względu na wiek można wciąż odkrywać na nowo.
 

Zachęcamy do sięgania po książki o przygodach sympatycznego misia. Każdy z pewnością znajdzie w nich coś dla siebie.

Wybrane tytuły znajdziecie pod tym linkiem